Hakkımızda

Yazıcıoğlu Teknoloji, 1962 yılından bu yana, elektrik-elektronik alanında ileri teknolojiye yönelik faaliyet gösteren bir AR-GE firmasıdır. Firmamızın ilk yıllarındaki faaliyetleri Radyo ve Televizyon alanına yönelik olmuş ve bu konuda bölgedeki birçok markanın tek yetkili servisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

90’lı yılların başına kadar, anten imalatı, verici üretimi ve anahtar teslim radyo-televizyon istasyon kurulumları ile sektörde bir marka haline gelen firmamız bu dönemde Kanal 6 Akdeniz Bölgesi çözüm ortağı olarak hizmet vermiştir. Radyo ve televizyon sektörüne yönelik danışmanlık faaliyetlerine devam eden firmamız, 90’lı yılların başlarında, medikal cihaz sektörüne X-Ray cihazları ile giriş yapmıştır. Sektörde sahip olduğu sayısız iş bitirme ile günümüzde 11 tane devlet hastanesinin teknik donanımlarının neredeyse tamamına yönelik bakım-onarım hizmeti vermeye devam eden Yazıcıoğlu Mühendislik aynı zamanda bölgede birçok firmaya da teknik danışmanlık hizmeti vermektedir.

ISO-9001 EN:2008 sertifikamızın yanı sıra, sahip olduğumuz kalibrasyon cihazları ile medikal cihaz sektöründe bölgenin en geniş kapsamlı TSE-HYB (Hizmet Yeterlilik Belgesi) firmamızda bulunmaktadır. Yakın dönemde firmamız, TUBITAK, Sanayi Bakanlığı ve Çukurova Üniversitesi ile AR-GE projelerinde birlikte çalışma şansına sahip olmuştur.

Bunun yanında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çukurova Üniversitesi Fizik ve Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümlerine halen teknik destek ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Wave Lazer Ürünleri markasıyla 2 senedir AR-GE ve testlerini yaptığımız IPL (Intense Pulsed Light) Epilasyon Cihazları, Diode (Lazer Epilasyon) ve Cryo (Harici Soğuk Hava Ünitesi) cihazlarının üretimine devam etmekteyiz.

TOP